تصویر تحولی شگرف در سامانه ورود خودروها به جزیره قشم

تحولی شگرف در سامانه ورود خودروها به جزیره قشم

سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم از ارتقای سامانه ورود خودروها به جزیره قشم از طریق بندر پهل به عنوان تحولی شگرف در این بخش نام برد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، محمدرضا عباسی گفت: نمایش لحظه ای و آنلاین تعداد ورود خودروها به جزیره، شمارش تعداد سرنشینان و بالا رفتن سرعت خدمات با کاهش چشمگیر امکان خطا از مهمترین قابلیت های سامانه جدید است.

وی، انتساب یک پلاک خودرو به هرکارت قشموندی برای برخورداری از مزیت تردد بین قشم و سرزمین اصلی را از دیگر امتیازات سامانه جدید دانست و اعلام کرد: در سال 96 برای هرکارت قشموندی یک پلاک خودرو تعریف می شود و آن پلاک می تواند هنگام ورود به جزیره از امتیاز تعریف شده بهره مند شود.

به گفته عباسی، درصورتی که افراد برای انتساب پلاک خودرو به کارت قشموندی به واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات مراجعه نکنند، پلاک وسیله نقلیه ای که با آن برای نخستین بار به جزیره سفر می کنند به طور هوشمند به عنوان پلاک منتسب به کارت قشموندی آنان تعریف می شود.

وی با اعلام اینکه هر قشموند دوبار در روز می تواند از امتیاز ورود به جزیره استفاده نماید، گفت: با توجه به ثبت تاریخ اعتبار کارت های قشموندی در سامانه جدید، افراد دارای کارت های فاقد اعتبار به هیچ عنوان قادر به استفاده از امتیاز قشموندی برای تردد در مسیر لافت و پهل نخواهند بود و هزینه دریافتی از آنان همسان با افراد عادی محاسبه می شود.

سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کارت قشموندی  بومیان جزیره با پیش شماره کد ملی 345 که کمتر از شش ماه از انقضای آن می گذرد، تا پایان فروردین ماه به طور هوشمند تمدید شده تا بتوانند در رفت و آمدها مزیت قشموندی استفاده کنند.

او با اعلام اینکه برنامه صدور آنی کارت قشموندی در سال 96 هم در دستور کار مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم قرار دارد، بیان داشت: تا پیش از صدور آنی کارت قشموندی و تحویل آن توسط بانک عامل، استفاده از امتیاز تردد خودرویی در مسیر لافت و پهل هم با ثبت نام افراد در سامانه هوشمند امکانپذیر است.

جزیره قشم با 1500 کلیومتر مربع وسعت به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایران در جنوب کشور واقع شده است.

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.