تصویر تجربه ی متفاوت شهر درگهان در نوروز 96

تجربه ی متفاوت شهر درگهان در نوروز 96

درگهان به عنوان یکی از شهر های جزیره قشم، سال جدید را در شرایطی آغاز کرد که به واسطه ساخت دو کمپ پارک مسافران بیشتری در این شهر اسکان یافتند و این موضوع ارائه خدمت به آنان را نسبت به سال های گذشته دوچندان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مدیرامور درگهان این سازمان در تشریح نحوه ارائه خدمات نوروزی به مهمانان این شهر، گفت: افزایش تعداد مسافرانی که در این شهر اسکان شبانه داشتند در کنار بارش باران های کم سابقه موجب افزایش حجم خدمات رسانی شد.

شریف شریفی نژاد با اعلام اینکه در کنار ساخت کمپ پارک ها، ظرفیت پارکینگ های درگهان هم 100 درصد افزایش پیدا کرده است، افزود: در نوروز امسال هشت پارکینگ با ظرفیت پذیرش 12 هزار خودرو در این شهر فعال بود تا مسافران برای پارک خودرو دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای این مدیریت برای اسکان اضطراری مسافران در اماکن سرپوشیده، گفت: به هنگام بارش های کم سابقه در نیمه اول نوروز و پس از هماهنگی های مدیریت امور درگهان، بسیاری از مسافران در اماکن سرپوشیده مثل سالن ها، مساجد و سوله ها و کارگاه های بخش خصوصی مستقر شدند.

به گفته شریف نژاد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم طی ایام تعطیلات پایان سال و نوروز 96 با هدف بررسی چگونگی ارائه خدمات به مهمانان نوروزی در چند نوبت از وضعیت اسکان مسافران در این شهر بازدید کردند.

او اضافه کرد: با کمک نیروهای به کار گرفته شده برای ایام نوروز در شهر درگهان، دستورات حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه  آزاد قشم در مورد ساماندهی وضعیت ترافیک، تخلیه و جمع آوری آب های سطحی ناشی از باران، اسکان مناسب مسافران و ایجاد امکانات رفاهی در کمپ پارک ها و نظارت بر نحوه ارائه خدمات صنوف مختلف به نحو شایسته انجام شد.

به گفته او، امسال 170 نیروی خدماتی موقت و دائم توسط 11 دستگاه پرس زباله و هفت پیکاپ به صورت شبانه روزی به نظافت کمپ پارک ها و شهر درگهان مشغول بودند.

جزیره قشم با 1500 کیلومتر مربع وسعت در جنوب کشور واقع شده و دو شهر قشم و درگهان با داشتن چندین مجتمع مهم تجاری، شلوغ ترین نقاط بزرگترین جزیره خلیج فارس محسوب می شوند.

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.