تصویر چاپ کتاب مشترک سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت ملی نفت ایران

چاپ کتاب مشترک سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت ملی نفت ایران

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم از چاپ کتاب مشترک این سازمان و شرکت ملی نفت ایران با عنوان « نفت و گاز سال، ایران 2016 » (The Oil and Gas Year Iran 2016) خبر داد.به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، رضاباقری نژاد گفت: این کتاب به سفارش وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران تالیف شده و معتبرترین مرجع داخلی و بین المللی در زمینه نفت و انرژی کشور به حساب می آید.

وی بیان کرد: چاپ اول « نفت و گاز سال، ایران 2016 » معرفی دقیق و کاملی از صنعت گسترده نفت، گاز و پتروشیمی ایران، خصوصاً پتانسیل های قشم به همه فعالان جهانی نفت و انرژی ارائه می دهد.

باقری نژاد ادامه داد: این معرفی از طریق مصاحبه با افراد بلندمرتبه بخش دولتی و خصوصی و به کمک اینفوگراف های داده محور، نقشه و مقالات در مورد پروژه ها انجام شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم هرنسخه از این کتاب به مبلغ هزار و 800 یورو به فروش رسیده و تعدادی از نسخ آن هم به شرکت های بزرگ بین المللی نفت و انرژی پیش فروش شده است.

وی بیان کرد: در این کتاب با افراد برجسته ای در بخش دولتی ایران از جمله «رکن الدین جوادی» معاون وزارت نفت، «حمیدرضا عراقی» مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و معاون وزیر نفت در بخش گاز، «مرضیه شاهدایی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و معاون وزیر نفت در بخش پتروشیمی، «عباس کاظمی» مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و معاون وزیر نفت مصاحبه شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم مصاحبه با فعالان بخش خصوصی همچون آقایان «عباس علی آبادی» مدیرعامل شرکت مپنا، «بهزاد محمدی» مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت و «مهدی میرمعزی» مدیرعامل شرکت گسترش انرژی پاسارگاد و از دیگر بخش های این کتاب به شمار می رود.

باقری نژاد ادامه داد: بخش هایی از این کتاب به معرفی توانمندی های مناطق آزاد در حوزه نفت و انرژی اختصاص یافته و ظرفیت های منطقه آزاد قشم هم به طور اختصاصی در دو صفحه و به قلم «دكتر فرهاد تقى زاده حصارى» مشاور ارشد بين المللى شركت سرمايه گذارى و توسعه قشم و استاد اقتصاد انرژي دانشگاه كيو ژاپن در آن معرفی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد چاپ اين کتاب به عنوان معتبرترين منبع صنعت نفت و گاز برای اهداف متعالى كشور و خصوصاً توسعه ى پايدار جزيره ى كم نظير قشم، در سال "اقتصاد مقاومتى، توليد و اشتغال" مفيد فايده قرار گیرد.

 

کتاب مشترک سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت ملی نفت ایران ( کلیک کنید )

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.