تصویر پهلوگیری نخستین کشتی اقیانوس پیمای «کروز» در قشم

پهلوگیری نخستین کشتی اقیانوس پیمای «کروز» در قشم

مدیر امور بنادر و حمل و نقل دریایی سازمان منطقه آزاد قشم از پهلوگیری نخستین فروند کشتی اقیانوس پیمای «کروز» مجهز به امکانات تفریحی و رفاهی در صبح بیست و چهارم فروردین در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم پژمان بهرامی گفت: کشتی اقیانوس پیمای «کروز» با نام «سانی» شامگاه چهارشنبه 23 فروردین با حضور 400 گردشگر و پرسنل از جزیره کیش حرکت می کند و پس از یک سفر دریایی تفریحی و یک شب به یادماندنی صبح 24 فروردین در بندر کاوه قشم پهلو می گیرد.

وی ادامه داد: این کشتی به منظور ارائه خدمات مطلوب و فراهم نمودن سفر دریایی ایمن برای گردشگران وارد آب های خلیج فارس شده و در مسیر دریایی کیش، قشم و سایر بنادر همچون چارک و بندرعباس تردد می کند.

به گفته بهرامی این کشتی 9 طبقه ، دارای 176 متر طول و 23 متر عرض است و با 130 کابین که 77 عدد از آنان کابین های درجه یک هستند و 417 تخت اقامتی امکانات خوبی برای گردشگران دارد.

مدیر امور بنادر و حمل و نقل دریایی سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: سه هزار و 500 مترمربع فضای رستورانی، کافی شاپ، استخر و سونا، 2 سالن سینما، کتابخانه، اتاق مطالعه، سالن برگزاری همایش و اتاق بازی برای کودکان و آشپزخانه ایرانی برای پخت انواع غذاهای ایرانی از دیگر امکانات این کشتی است.

وی ادامه داد: کشتی «سانی» می تواند150 خودروی سواری به همراه 30 کامیون که در صورت نیاز به جای کامیون ها می توان 100 خودروی سواری دیگر را جابجا کند.

به گفته بهرامی کشتی کروز «سانی»  برای سفرهای کوتاه مدت چهار تا هفت روزه دریایی توسط کشور سوئد ساخته شده و یکهزار و 600 صندلی دارد.

جزیره قشم در جنوب ایران و تنگه هرمز واقع شده و با وسعت یکهزار و 500 کیلومتر مربع دارای جاذبه های فراوان گردشگری است و هرساله میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سمت خود جذب می کند. مسیر دریایی بین جزیره قشم وکیش 127 کیلومتر است و این نخستین باری است که یک کشتی تفریحی کروز این مسیر را طی می کند.

 

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.