تصویر  بهره برداری از ۱۲ پروژه صنعتی و تولیدی در قشم باحضور رئیس دولت تدبیر و امید / ارزش ۴۰ هزار میلیارد ریالی طرح های صنعتی جزیره
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

بهره برداری از ۱۲ پروژه صنعتی و تولیدی در قشم باحضور رئیس دولت تدبیر و امید / ارزش ۴۰ هزار میلیارد ریالی طرح های صنعتی جزیره

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۱۲ طرح عمرانی در قشم به ارزش ۴۰ هزار میلیارد ریال همزمان با سفر رئیس جمهوری در پایان اردیبهشت ماه در این جزیره به بهره برداری می رسد.


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در نخستین جلسه شورای اداری این سازمان بیان کرد: بهره برداری از این پروژه ها برای چهار هزار و 100 نفر اشتغال ایجاد می کند.
مومنی گفت: سازمان منطقه آزاد قشم جزو معدود دستگاه هایی بود که در سال 95 موفق شد 98 درصد بودجه خود را محقق کند.
وی ادامه داد: پارسال نسبت بودجه عمرانی به جاری این سازمان 82 به 18 درصد بود که در مقایسه با وضعیت کشور کم نظیر و رویدادی بسیار مثبت در این منطقه است.
رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید براینکه عملکرد مناطق آزاد باید با نگاه منصفانه نقد شود، اضافه کرد: هرچند مناطق آزاد کشور از ابتدای تاسیس تاکنون نتوانستند به تمامی ماموریت های از پیش تعیین شده خود دست پیدا کنند، اما در مقایسه با شرایط داخل کشور هم اکنون از وضعیت بهتری برخورداند که دراین میان به وضوح پیشرفت منطقه ای قشم قابل مشاهده و دفاع است.
وی ادامه داد:  نرخ بیکاری قشم نزدیک به هفت درصد است در حالیکه در برخی شهرهای استان هرمزگان این نرخ تا 18 درصد هم می رسد و این تفاوت چشمگیر گواه عملکرد مثبت منطقه آزاد قشم است.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: یکی از مشکلات بزرگ ما در مناطق آزاد از جمله قشم انجام امور خارج از وظایف محوله همچون آبرسانی، جاده سازی و موارد دیگر است که سهم مهمی از درآمدهای ما را به خود اختصاص می دهد. 
مومنی اظهار کرد: با این وجود ما توسعه منطقه آزاد قشم را در گرو توسعه جوامع محلی می دانیم و برای توسعه و شکوفایی آن سرمایه گذاری هایی فراوانی انجام داده ایم.
وی با تاکید بر چهار ماموریت تعریف شده از سوی مقام عظمای ولایت  برای مناطق آزاد در بحث اقتصاد مقاومتی، افزود: حرکت به سوی فعالیت های دانش محور برای انتقال تکنولوژی های مدرن به داخل کشور که یکی از چالش های اساسی توسعه نیافتگی ایران است از جمله رویکردهایی است که به شکل جدی در منطقه آزاد قشم دنبال می شود.
مومنی ادامه داد: هم اکنون مدیران جهادی ما در منطقه آزاد قشم هم پیمان شده اند تا با غلبه بر مشکلات، شرایط سرمایه گذاری داخلی و خارجی را مهیا کرده و تولید برمبنای صادرات را افزایش دهند.
بنا به این گزارش اولین جلسه شورای اداری سازمان منطقه آزاد قشم درسال۹۶ پیش از ظهر امروز با ریاست مدیرعامل سازمان منطقه آزادقشم و با حضور دکتر فرشادمومنی اقتصاددان و استاد برجسته دانشگاه علامه طباطبایی وعضو موسسه دین واقتصاد در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.