تصویر علاقمندی چینی ها برای سرمایه گذاری در قشم / هم اندیشی مسئولین منطقه آزاد قشم و چین

علاقمندی چینی ها برای سرمایه گذاری در قشم / هم اندیشی مسئولین منطقه آزاد قشم و چینمعاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد قشم از نشست هم اندیشی مسئولین این سازمان با شهردار شهر «ئین چو آن» چین برای سرمایه گذاری در جزیره قشم خبر داد.معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد قشم از نشست هم اندیشی مسئولین این سازمان با شهردار شهر «ئین چو آن» چین برای سرمایه گذاری در جزیره قشم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، فرزین حقدل در حاشیه این جلسه، گفت: شهردار و نمایندگان شهرداری «ئین چو آن» برای بررسی میدانی از توانمندی های جزیره قشم در حوزه گردشگری و برپایی کارگاه های تولیدی به این جزیره سفر کرده اند.
وی ادامه داد: نمایندگان کشور چین در جلسه هم اندیشی امروز اطلاعات فراوانی در مورد شرایط سرمایه گذاری در قشم، مزایای اعطایی منطقه آزاد در روند سرمایه گذاری همچون معافیت 20 ساله، میزان تسهیلات اعطایی و بازه زمانی بازگشت سرمایه کسب کردند.
حقدل بیان کرد: تیم چینی فردا از ظرفیت های اقتصادی و گردشگری جزیره بازدید میدانی خواهد داشت  و از مسئولان منطقه آزاد قشم هم برای بازدید و بررسی شرایط استان «نينگ شا» چين دعوت کرده اند.
به گفته شهردار «ئین چو آن» بیشتر جمعیت استان ساحلی «نینگ شا» چین را مسلمانان تشکیل می دهند و به همین دلیل تشابهات فرهنگی فراوانی با مردم جزیره قشم دارند و این موضوع موجب افزایش بهره وری در همکاری های مشترک دو منطقه خواهد شد.
در این نشست هشت نفر از مقامات دولتی و بخش خصوصی چین همچون رییس مناطق آزاد استان «نینگ شا»، شهردار شهر «ئین چوآن» و سایر مدیران و سرمایه گذاران حضور داشتند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.