تصویر بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد از پروژه های صنعتی و گردشگری/ قشم روی خط تولید

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد از پروژه های صنعتی و گردشگری/ قشم روی خط تولید


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در راس هیئتی از مدیران این سازمان از پروژه های صنعتی و تولیدی و گردشگری جزیره بازدید و مسیر پیشرفت آنها را بررسی کرد.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در راس هیئتی از مدیران این سازمان از پروژه های صنعتی و تولیدی و گردشگری جزیره بازدید و مسیر پیشرفت آنها را بررسی کرد.
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی از پروژه هایی همچون شرکت های « افرا زیبا»، «پیرامون پردازش»، «مجستیک مارین»، «آبگون سفیر قشم» و کارخانه های «راوک» و «ریوناز» و پروژه های گردشگری جزیره همچون پارک کروکودیل «نوپک» و کاشانه های بوم گردی جزیره بازدید کرد.
بنا براین گزارش کارخانه تولید مواد آرایشی و بهداشتی «افرا زیبای قشم» در اردیبهشت امسال با سرمایه گذاری بیش از ۵۴ میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغالزایی برای ۳۹ نفر به صورت مستقیم در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با هدف صادرات محصولات تولیدی خود آغاز به کار می کند.
همچنین کارخانه «راوک» قشم با تولید روزانه ۱۵ تن نان چپاتی و لبنانی، کلوچه، کوکی و معمول که در سطح استان هرمزگان توزیع خواهد شد در اردیبهشت ماه به بهره برداری می رسد. این کارخانه در مرحله اول با تولید ۵ هزار عدد کلوچه در هر ساعت، کار خود را در شهرک تولای قشم آغاز می کند.
شایان ذکر است، این کارخانه که با بیش از بیست میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی برای ۳۲ نفر اشتغالزایی ایجاد می کند در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع با داشتن یک سوله پخت یکهزار و ۲۰۰ متری شروع به کار خواهد کرد.
شرکت «آبگون سفیر قشم» هم از دیگر پروژه هایی بود که امروز مورد بازدید قرار گرفت، این شرکت با تولید ۳۷ ردیف محصولات آرایشی، بهداشتی و سرمایه گذاری بیش از ۲۵۵ میلیارد ریالی در زمینی به مساحت ۱۳هزار متر مربع در حال ساخت است و با شروع به کار این شرکت ۴۰ نفر به صورت مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار می شوند.
این شرکت دارای یک سوله تولید، سه سوله انبار، بخش قرنطینه مواد اولیه و محصولات تولیدی است.
مومنی از شرکت مهندسی «مجستیک مارین قشم» هم بازدید کرد، در ادامه مسئولان این شرکت نحوه ساخت انواع اسکله ها و پانتون ها در ابعاد مختلف را برای رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تشریح کردند.
 این شرکت با سرمایه گذاری بیش از ۳۳ میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغال ۱۴۵ نیروی کار در شهرک تولای قشم واقع شده است.
همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدید ها از پارک کروکودیل «نوپک» قشم دیدن کرد و در این بازدید بر توسعه این مجموعه منحصر به فرد گردشگری در کشورمان تاکید کرد. هم اکنون ۱۰۰ سر کروکودیل در پارک نوپک قشم و ۵۰ سر هم در مزرعه پرورش این مجموعه در جزیره هنگام وجود دارد. مزرعه پرورش کروکودیل نوپک با ۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در ۱۴ کیلومتری شهر قشم به سمت درگهان واقع شده و در طول سال مسافران و گردشگران این جزیره از امکانات این پارک شامل کروکودیل ها، پرندگان، جانوران استوایی، حیوانات اهلی و بومی منطقه دیدن می کنند. 
 محل کارخانه «ریوناز» تولیدی عطر، ادکلن، شرکت طراحي و ساخت سيستم كنترل PLC  «پيرامون پردازش قشم» طراحي و ساخت سيتم كنترلPLCT، مجموعه صنعتی پرورش شتر مرغ «خلیج فارس قشم» در روستای جی جیان، اسکله کاوه و خانه های بوم گردی روستاهای جزیره  از دیگر پروژه های صنعتی و تولیدی بودند که مورد بازدید قرار گرفت.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.