تصویر طرح هر شهروند یک آتش نشان در قشم اجرایی می شود

طرح هر شهروند یک آتش نشان در قشم اجرایی می شود

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از اجرای طرح هر شهروند یک آتش نشان در قشم خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، رمضانعلی شورابی با اعلام این خبر بیان داشت: این طرح با هدف آموزش‌های مقدماتی و عمومی در حوزه ایمنی و آتش‎نشانی به شهروندان و به عنوان یکی از اولویت های این مدیریت در سال جاری به اجرا درخواهد آمد.
وی با تاکید بر لزوم ارتقاء و افزایش ضریب ایمنی در جزیره افزود: آموزش به شهروندان به کاهش  آمار حوادث کمک کرده و هم سرعت عمل در رسیدگی به آسیب دیدگان حوادث را بالا می برد.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت آتش نشانی این سازمان اظهار کرد: این مجموعه می تواند در زمینه آموزش به شهروندان به ویژه قشر بانوان، نوجوانان، جوانان و رانندگان وسایل نقلیه درون شهری خدمات آموزشی خود را ارایه دهد.
به گفته شورابی، حضور بانوان به عنوان دواطلب در زمینه آموزش های آتش نشانی یکی از نیازهای جامعه جزیره است.
وی ادامه داد: رانندگان وسایل نقلیه به دلیل تردد دایم در سطح شهر می توانند بهترین امدادرسان در مواقع بروز حوادث باشند.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، یکی از دلایل اصلی حوادث در اماکن مسکونی را ضعف آموزش و نبود تجهیزات عنوان کرد و گفت: اگر فقط هر خانواده یک آتش نشان داوطلب و آموزش دیده و آشنا با اصول کار با تجهیزات آتش نشانی داشته باشد، از وقوع  بسیاری از حوادث پیشگیری شده و یا در صورت وقوع به خوبی مدیریت خواهد شد.
شورابی در پایان از شهروندان و به ویژه نوجوانان و جوانان قشمی دعوت کرد تا به عنوان آتش نشان افتخاری به عضویت این طرح در بیایند.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.