تصویر عزاداری 60 هیات مذهبی قشم در تاسوعا و عاشورای حسینی / نماز ظهر عاشورا در مصلی قشم اقامه می شود

عزاداری 60 هیات مذهبی قشم در تاسوعا و عاشورای حسینی / نماز ظهر عاشورا در مصلی قشم اقامه می شود

همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورا (نهم و دهم ماه محرم)، مردم ولایتمدار شهرستان قشم اعم از شیعه و اهل سنت همسو با دیگر مردم نقاط ایران اسلامی با حضور در آئین های عزاداری، یاد و خاطره شهدای کربلا بویژه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را گرامی می دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم از برپایی مراسم عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا توسط مردم مومن و ولایتمدار در قالب 60 هیات مذهبی در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام احمد غلامی با اعلام این خبر، بیان کرد: مردم ارادتمند به خاندان پیامبر اعظم (ص) در قشم اعم از شیعه و اهل سنت به همراه بیش از 60 هیات مذهبی امسال نیز با آغاز ماه محرم، یاد رشادت های امام حسین (ع) و یاران وفادارش را با برپایی آئین های سینه زنی، زنجیر زنی، مداحی و نوحه خوانی با شکوه خاص برگزار کرده اند.

وی ادامه داد: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، هیات های مذهبی با تعزیه خوانی و حرکت در خیابان ها با نوحه خوانی، رنجیرزنی و سینه زنی و همچنین برپایی نماز ظهر عاشورا، ارادت خود به مقام شامخ شهدای گرانسنگ کربلا را نمایش می دهند.

به گفته غلامی؛ در روز تاسوعا هیات های عزاداری شهرستان قشم با تجمع در مسجد امام حسین (ع) شهر قشم، مراسم مداحی، عزاداری و سینه زنی را برگزار خواهند کرد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم ادامه داد: در روز عاشورا نیز تمام هیات های مذهبی، عزاداران و عاشقان شهدای کربلا با حضور در مصلی به عزاداری خواهند پرداخت و سپس نماز ظهر عاشورا را در مصلی اقامه خواهند کرد.

وی افزود: در روزهای تاسوعا و عاشورا هیات های مذهبی، عزاداران و عاشقان شهدای کربلا را با توزیع چای، شربت و اطعام پذیرایی می کنتد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم همچنین از آحاد مردم قشم که همانند سال های گذشته در  برپایی آیین های عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفایش به طور خودجوش با سیاهپوش کردن سردرب منازل، خیابان ها، مساجد و تکایا مشارکت کردند تقدیر کرد.

غلامی در پایان از سازمان منطقه آزاد قشم برای تامین پارچه های سیاه، کتیبه ها و پرچم های ویژه ماه محرم برای هیات ها، دهیاری ها و شوراهای اسلامی در سطح جزیره و نصب بنر در نقاط مختلف این جزیره تشکر کرد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.